0

Rıdvan Eşin’in iftar davetine yoğun katılım

26 Nisan 2022
Share

Aydınlı iş insanı Avukat Rıdvan Eşin, Ramazan ayı münasebetiyle iftar yemeği düzenledi. Eşin’in daveti yoğun katılımla gerçekleşti.

Avukat Rıdvan Eşin’in iftar davetine yoğun katılım Eşin Group Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Rıdvan Eşin’in iftar daveti, yoğun katılımla gerçekleşti.

İş ve siyaset dünyası, STK temsilcileri, basın mensupları, Nazilli Belediye spor Yönetimi ile çok dayıda davetlinin katıldığı davette, konuklar iftar vaktini ilahiler ve dualarla bekledi.

İftar vakti öncesi bir konuşma yapan Eşin Group Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Rıdvan Eşin, şu ifadeleri kullandı: “Bizleri bugün burada bir araya getiren Rabbime sonsuz hamd-u ve semalar olsun. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (SAV) efendimize selam olsun. Rabbimize şükürler olsun. Bir Ramazan ayını daha geride bırakmak üzereyiz. Elhamdülillah bugüne kavuşturan Rabbime sonsuz hamd-u senalar olsun. Ramazan o kadar güzel bir aydır ki başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluştur. Dikkat ederseniz ki Ramazan’ın ilk on günü hep sakin geçiyor. Bir sekine inmiş oluyor. İkinci on günü biraz yormaya başlıyor ama üçüncü on günü iyice zorlaşmaya başlıyor. Çünkü üçüncü on gün cehennemden azad olmaya vesile olabilecek on gün. O yüzden bu son gün çok kıymetli. Bugüne kadar nasıl sabırla getirdiysek inşallah şu son on günü de sabırla, tevazuuyla, merhametle, tebessümle, dostlukla, kardeşlikle tamamlayacağız. İnşallah bu Ramazan ayında Rabbimin rahmetine ve mağfiretine nail olacağız. Belki bir sonraki Ramazan buradakilerin bir kısmı olacak, belki bizler olacağız, belki olmayacağız. Nihayetinde biliyoruz ki burada misafiriz, 3 günlük bir dünya. Bu 3 günlük dünya da inşa etmemiz gereken 3 şey var; Bir, kul olduğumuzu hiçbir zaman unutmamak. Siz her neye sahip olduğunuzu zannederseniz edin aslında hiçbir şeye sahip olmadığınızı bilmek, bu dünyadaki en kıymetli şeydir. Çünkü sahip olduğunuz her şey Allah’ın.  Bundan öncekilerin bıraktığı bizim de geride bırakıp gideceğimiz şeyler. Yanımızda götüreceğimiz tek bir şey var o da kulluk bilinci. Rabbimin yarattığı tüm canlılara saygı, sevgi merhamet bu şekilde bir yaklaşım. İnşallah bu bilinçle ömrümüzü tamamlamış olursak rabbimde belki bizlere merhamet eder, cennetini ve cemalini nasip eder. Bana her şeyi söylerler. Sen konuşmalarında çok dinden bahsediyorsun. Allah yoksa hiçbir şey yok. Allah yoksa şu yeryüzündekilerin hiçbir kıymeti yok ama cennet var, cehennem var, hesap var, nizam var. O yüzden memnun etmemiz gereken tek bir varlık Rabbim ve onun yarattığı kullar insanlar. O yüzden kimse kusura bakmasın ‘Allah’ demeye devam edeceğiz son nefesimize kadar inşallah.” Daha sonra Rıdvan Eşin’in yaptığı duanın ardından ezanın da okunmasıyla birlikte davetliler oruçlarını açtı.

 

 

 

Olay Aydın -Aydın Kulis