0

Aydınpost Köşe Yazarı Hüseyin Asar’ın ‘Başarının vücut bulmuş hali; Rıdvan Eşin’ Makalesi

11 Mart 2022
Share

Aydınpost yazarı sayın Hüseyin Asar köşesinde ‘Başarının vücut bulmuş hali; Rıdvan Eşin’ başlıklı bir makale kaleme aldı.

Başarının vücut bulmuş hali; Rıdvan Eşin

Hüseyin ASAR- AYDINPOST

Arada sırada köşemizde farklı kişilere yer veriyoruz. Bu kişilerin ortak özellikleri; başarılı olmaları, yaşadıkları topraklarda iz bırakmaları, memleket sevdalısı olmaları ve en önemlisi çevresindeki insanlara yardımcı olmalarıdır. Bu kişilerden birisi olan Rıdvan Eşin aynı zamanda bizim gibi Aydınpost köşe yazarıdır.

Rıdvan Eşin, altı çocuklu fakir bir ailenin en büyük çocuğu olarak dünyaya geldi. İlk, orta ve lise tahsilini Aydın’da tamamladı. Geldiği noktayı hiç unutmayan ve mütevazılığından ödün vermeyen bir kişiliği ile enerjisi ve yardımseverliği ile sayısız insanın hayatında dokunuşlar yapmıştır.

Herkesin kendine göre bir öyküsü, yaşam tarzı, farklı fikirleri vardır. İşte bu fikirleri ile farklılık yaratan Rıdvan Eşin, çevresinde iyi izler bırakmasını bilmiştir. Elbette onun hayata tutunması ve bir koltuğunun altına çok sayıda karpuz sığdırabilmesi kolay olmamıştır. Ama bunu başararak kendini ispat etmiştir.

Kimisi onu iş insanı kimliğiyle tanır, kimisi siyasi çalışmalarıyla, kimisi de avukatlık mesleğiyle, kimisi spora verdiği destekle, kimisi de yaptığı hayır işleri ile.

Yaşam öyküsünü kendisinden dinlerken kendimle benzer yanlar bulmam beni şaşırmıştı. İlkokul çağlarında itibaren çalışmaya başlayan Rıdvan Eşin liseye yeni başladığı dönemde Altınkum Plajında şezlong ve şemsiye kiralayan bir adamın yanında çalışmaya başlamasını anlatırken gözlerinden oluşan ışıltı onun işini aşkla yaptığını gösteriyordu. O kumsalda tanıştığı kişinin ücretsiz sağladığı dershane onun başarısız sayılabilecek eğitim hayatını kökten değiştirmiş, liseyi bitirdiği yıl Hukuk Fakültesine girmesini sağlamıştı. Üniversite hayatı devam ederken Didim’de kafe işletmeciliği de yaptı. Evin büyüğü olmanın getirdiği sorumlulukla, çalışma hayatını hep aktif tutmak zorunda kaldı ve bu durum okuluna etki etse de asla vazgeçmedi.

Rıdvan Eşin Aydın’da avukatlığa başlamış, başarılı bir iş hayatı onu farklı işlere sürüklemiştir. Güler yüzü ve samimiyeti ile çevresinde kısa sürede yer edinmiş, çalışkanlığı ve vizyoner kişiliğiyle başarıdan başarıya koşmaya başlamıştı. Ofis açtığı Didim’de tanıştığı kişilerle işbirliği yapıp inşaat sektörüne girmesi onun başarısının Türkiye sınırlarını aşamasını sağlamış, böylelikle yerli yabancı binlerce kişiyi konut sahibi yapmıştı.

İş adamı kariyeri, 2005 yılında Eşin Group markasıyla kendi firmasını kurmasıyla başladı. Bugüne kadar, Aydın Merkez, Kuşadası, Didim ve Bodrum’da konutlar inşa ederek, binlerce aileyi ev sahibi yaptı ve Eşin Group’u büyük bir aileye dönüştürdü.

Rıdvan Eşin, gerek insan yönetimi, gerek şirket yönetimi, reklam, arge, inşaat, alt ve üst yapı, hukuk konularında uzman olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Ayrıca oluşturduğu istihdam, kamuoyunda oluşturduğu güven, sıcak ve samimi kişiliği sebebiyle, gerek Aydın il ve ilçelerinde, gerekse Avrupa’daki tüm gurbetçiler tarafından oldukça sevilen ve sayılan bir kişilik olmayı başarmıştır. Kuşadası, Bodrum ve Didim’de projeler gerçekleştiren Rıdvan Eşin gerçekleştirdiği projeler ile özellikle Avrupa ülkelerinden büyük ilgi görmektedir.

Rıdvan Eşin siyasette de adından sıkça söz ettiriyor. 2009 yerel seçimlerinde Aydın Ak Parti Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı, 2011 genel seçimlerinde Aydın Ak Parti Milletvekilliği Adaylığı, 2019 yerel seçimlerinde Aydın Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı geçmişi bulunmaktadır. Bunların yanında MÜSİAD Üyeliği bulunan Rıdvan Eşin, değişik seçim çalışmalarında aktif rol almıştır. Şu ana kadar istediği siyasi başarıyı henüz elde etmemiş olsa da siyasetin uzun soluklu bir çalışma olduğunu unutmuyor ve siyasette çalışmaya durmaksızın devam ediyor.

Halkın içinden gelen birisi olarak kendi dişiyle, tırnağıyla çalışıp çabalayarak bu günlere gelen Rıdvan Eşin çalışmaktan, üretmekten ve insanlara destek olmaktan asla vaz geçmeyeceğini söylüyor. Elde ettiği başarının karşılığı olarak yaşadığı şehre, ülkemize ve insanlara hizmet etmekten onur duyduğunu ısrarla belirtiyor. Rıdvan Eşin’in tüm bunların yanında, ihtiyacı olan öğrencilere burs olanağı sağlaması, spora olan ilgisi ile spora ve sporcuya destek vermesi takdir topluyor.

Başarılarıyla her zaman dikkat çeken ve gençlere ilham kaynağı olan Rıdvan Eşin’e, gelecek yaşantısında başarılar diliyoruz. Gerek Aydın, gerekse ülke siyasetinin Rıdvan Eşin gibi yeniliklere açık, başarılı ve genç siyasetçilere ihtiyacı var. Günümüz şartlarında başarılı bir politikamız olsun istiyorsak, artık eski tip siyasetçilerin yerini Rıdvan Eşin gibi siyasetçiler almalıdır.

“Hayatta bütün başarılarımı her zaman ve her işte bir çeyrek saat önce harekete geçmeme borçluyum.” (Oscar Wilde)